nails

Stylizacja paznokci jako dopełnienie nienagannego wyglądu

Każda ważna uroczystość wymaga nienagannego wyglądu. Oczywiście jest on istotny również na co dzień, ale właśnie z powodu konkretnych okazji, niektórzy dbają o siebie bardziej.

Wygląd jest ważny

Ważnym elementem wyglądu są włosy i paznokcie. Jeśli są zadbane, to są mocne i lśniące. Nie jest to jednak możliwe do uzyskania, jeśli dba się o nie sporadycznie, albo niewłaściwie. Wbrew pozorom wcale nie wystarczy regularnie ich przycinać, aby móc powiedzieć, że są zdrowe i silne. Konieczne jest właściwe i częste nawilżanie i piłowanie. Stylizacja paznokci ma zatem sens tylko wtedy, gdy dłonie są zadbane. W przeciwnym razie efekt na pewno nie będzie taki, jakiego się oczekuje i to bez względu na ogólne umiejętności osoby, która na co dzień zajmuje się dłońmi. Osoby, które chcą zabłysnąć podczas rodzinnej uroczystości, powinny przynajmniej dwa tygodnie wcześniej zacząć nawilżać skórę dłoni, a więc także tę wokół paznokci. Aby było możliwe nadanie im właściwego kształtu, to trzeba je zapuścić. Nie powinny być za długie, ponieważ szpony, nie są już w modzie i są raczej obiektem żartów, niż zachwytu. Nie powinny zatem ograniczać ruchów i uniemożliwiać na przykład zapięcia guzika w spodniach, co ma miejsce wtedy, gdy są one zdecydowanie za długie.

nails

Wstępna baza jest ważna

Malowanie paznokci można rozpocząć wtedy, gdy są one już spiłowane i jest nałożona na nie wstępna baza, która sprawi, że lakier będzie dłużej się trzymał i nie będą pojawiały się typowe dla tego zabiegu odpryski. W dłuższej perspektywie nie da się tego uniknąć, ale można ten proces opóźnić.

Podobne publikacje