stopa-w-butach-na-obcasie

Problem pękającej pięty – jak się do tego zabrać?

Chociaż tak wiele mówi się dzisiaj o tym, że zdrowie skóry stóp jest ważne, to jednak nie ma to przełożenia na jakąś poważniejszą zmianę w myśleniu i profilaktykę.

Owszem, osoby, które mają dotkliwe problemy, w końcu trafiają do podologa, jednocześnie jest też wiele takich czynników, które co do funkcji ochronnej skóry na stopach, będą ograniczać jej moc. Tylko teraz kwestia – skoro skóra generalnie traktowana jest w kategoriach ochronnej tarczy, to możemy mówić o tym, że powinno być to działanie przemyślane. Jednym z najczęstszych problemów dotyczących skóry jest jej pękanie. Szczególnie w kontekście stóp, można zauważyć to na piętach.

gabinet podoloiczny foot-med kraków

Tak jest, popękane pięty mogą mocno pokrzyżować szyki. Co ciekawe, na początku można to zaobserwować w formie napinania skóry przy jakimkolwiek nacisku na piętę. Czyli – praktycznie rzecz ujmując przy każdym kroku. Następuje też przesuszanie skóry, które ma głęboki charakter. Dodatkowo, pojawia się uciążliwe swędzenie,a także pieczenie. No i uwaga – symptomem, że coś naprawdę się dzieje, będzie też zmiana koloru. Można zaobserwować, że miejsca ze zmianami skórnymi będą miały żółtawą albo brązową barwę. Poza tym, popękana skóra pięt będzie twardsza niż zwykle.

buty-obcas

Z czego właściwie wynika ten problem? Przede wszystkim trzeba spojrzeć przez pryzmat tego, co bardzo często będzie powodowało skórne problemy. Czyli – odwodnienie organizmu. Jeżeli nie ma dostatecznego nawadniania, nie ma tez nawilżenia co będzie prowadziło do powstawania zrogowaciałego naskórka, który ma wówczas kontekst ochronny. No i właśnie to jest pierwszy sygnał, że coś się dzieje, bo potem będziemy się borykać z bólem przy każdym kroku. Nie ma tu się też co zastanawiać – warto się konkretnie przyjrzeć na ile zapewniamy swoim stopom należytą opiekę. To też jest wyznacznik tego jak będziemy się konkretnie zajmować różnymi elementami zapewniającymi stopom właśnie dostateczne nawilżenie i ochronę. Pękające pięty to z pewnością nie jest problem, który można ot tak sobie zbagatelizować. Zresztą, w przypadku gdy problem ma już zaawansowane stadium, konieczna będzie wizyta u podologa, która będzie się mogła przekładać na to, że będziemy mieli do czynienia z pełnym zadowoleniem z tego, jak będą się potem zachowywać nasze stopy. Generalnie ich zdrowie jest przecież ważne, a kondycja skóry pięt to nie jest tylko kwestia kosmetyczna. Tu trzeba raczej kompleksowo podejść do tematu.

Podobne publikacje