Medycyna estetyczna, powiekszanie ust – zabiegi

Piękne, pełne usta to marzenie większości kobiet. Panie mniej hojnie obdarzone przez naturę bardzo często zmagają się z licznymi kompleksami dotyczącymi swojego wyglądu. Ładnie wykrojone, kuszące usta można jednak łatwo osiągnąć dzięki medycynie estetycznej. Jaki zabieg da efekt pełnych, zmysłowych warg?

Powiększanie ust – rodzaje zabiegów

Pierwszym krokiem dla wszystkich kobiet, które mają w planie powiększenie ust, powinno być zapoznanie się z rodzajami zabiegów. Metod wypełniania warg jest wiele, czym się od siebie różnią?

  • Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego – metoda ta jest popularna głównie ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w ludzkim ciele, więc jej wstrzyknięcie nie jest dla organizmu szokiem.
  • Modelowanie przy pomocy botoksu – botoks nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami w świecie medycyny. Zła sława wynika z tego, że substancja ta jest neurotoksyną i nie występuje w ludzkim ciele. Badania wykazały jednak, że małe ilości botoksu nie szkodzi zdrowiu
  • Powiększanie ust tłuszczem z własnego ciała – ta metoda mimo że bezpieczna nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Brak chęci do modelowania warg przy pomocy tłuszczu wynika z tego, że efekt zabiegu jest krótkotrwały. Tłuszcz w szybkim tempie zostaje wchłonięty i proces wypełniania trzeba wielokrotnie powtarzać.
  • Wykorzystanie implantu – Najbardziej inwazyjna z wszystkich metod wypełniania ust (https://cmeik.pl/oferta/wypelniacze/). Konsekwencją zabiegu jest krótkotrwała rekonwalescencja, jednak zwolenniczki metody chwalą ją za długotrwałe efekty, jakie przynosi.
  • Wykorzystanie fragmentu własnej skóry do powiększenia ust – metoda daje bardzo naturalny i miły dla oka efekt. Wypełnienie warg tkanką pobraną z własnego ciała to gwarancja bezpieczeństwa, przeszczep z reguły nie zostaje odrzucony.

Zamiast zmagać się z kompleksami wąskich warg, lepiej skorzystać z możliwości, jakie daje medycyna estetyczna. Powiększanie ust to mało inwazyjny zabieg, który nie niesie ze sobą efektów ubocznych. Warto jednak pamiętać, by zabiegi wykonywać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/

Podobne publikacje