Maski do włosów — rodzaje i sposób działania

Pielęgnacja i stosowanie masek to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla swoich włosów aby wyrosły długie, pięknie i lśniące, a przede wszystkim zdrowe. Stylizacja, czesanie i mycie to nie wszystko, ponieważ włosy, tak samo jak nasze ciało, potrzebują odpowiednich witamin i minerałów. Właśnie te substancje, które są niezbędne do poprawnego i zdrowego wzrostu naszych włosów, zawierają maski. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów masek do włosów, które dodadzą im zdrowia i witalności. Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnej maski, warto zapoznać się ze wszystkimi rodzajami i określić swoje preferencje. Zdecydowanie ułatwi to poszukiwania idealnej maski i pozwoli na znalezienie takiej, która trafnie spełni nasze wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://cmeik.pl/oferta/

Maski do włosów farbowanych

Najbardziej popularnymi maskami są maski do włosów farbowanych, które zapewnią włosom po koloryzacji odżywienie po intensywnym zabiegu, który powoduje przesuszanie czy matowienie włosów. Maska to również wspaniałe wzmocnienie i nawilżacz dla włosów. Dodatkowo maski do włosów farbowanych i po zabieg koloryzacji bardzo często zawierają składniki aktywne, które mają dobry wpływ na koloryt i łuski włosa oraz tworzą na ich powierzchni warstwę ochronną.

Maski pod kolor włosów

Na rynku dostępnych jest także kilka rodzajów masek dostosowanych pod konkretne kolory włosów, jak na przykład maski do włosów blond, rudych czy ciemnych kolorystycznie. Maski dedykowane to wspaniała opcja dla każdego, kto pragnie odżywić naturalne włosy i wzmocnić określony kolor przy pomocy ekstraktów roślinnych dostosowanych do danego pigmentu. Są to najczęściej naturalne maski skomponowane z ziół czy minerałów.

Typ włosa

Typ włosa również ma znaczenie w przypadku wyboru maski. Włosy kręcone wymagają szczególnej opieki, a dobrze dobrana maska może perfekcyjnie podkreślić skręt włosów i zapobiec ich nadmiernemu puszeniu się. Dodatkowo taka maska spowoduje, że włosy dłużej będą trzymały skręt i nie będą mocno obciążone.

Włosy zniszczone

Włosy zniszczone to również takie, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Wiele posiadaczek takich włosów boi się stosować różnych produktów w obawie przed jeszcze większym zniszczeniem ich. Niestety taki rodzaj włosa wymaga intensywnej terapii, ponieważ ze względu na zbyt duże odchylenie łusek, z których włos jest zbudowany, ich struktura staje się słabsza, a włosy wyglądają na przesuszone i matowe. Z pomocą przychodzą nam odpowiednie maski do włosów bogate w składniki aktywne, kreatynę czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Pozwoli to na szybką i kompleksową regenerację takiego włosa, a emolienty i humekanty zawarte w masce zapewnią jego nawilżenie. Dodatkowa zawartość protein sprawi, że włosy zostaną dobrze wzmocnione.

Ilość i grubość włosów

Ilość włosów oraz ich grubość to także ważny czynnik w przypadku doboru maski, jednakże posiadaczki cienkich i delikatnych włosów nie mają się o co martwić, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele masek wspomagających porost włosów oraz zwiększających ich objętość. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą wytworzenia powierzchni okluzyjnej poprawiającej strukturę włosa i zwiększającej jego objętość. Takie maski są lekkie i delikatne, dlatego będą świetnie dostosowane do każdego, kto posiada włosy podatne na wypadanie i łamanie. https://cmeik.pl/

Podobne publikacje