Manicure japoński

Manicure japoński to sposób pielęgnacji paznokci, polegający na wypolerowaniu ich i wydobyciu ich naturalnego koloru i połysku.

Co to jest manicure japoński?

Manicure japoński jest nieinwazyjną metodą dbania o paznokcie. Jest to forma pielęgnacji a nie stylizacji. Japońskie kobiety stosują tą metodę od ponad 400 lat. Nie ma przeciwwskazań, by z tej metody manicure korzystały zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ efekt nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Japoński manicure w skrócie polega na wcieraniu w naturalne płytki paznokci witaminowej pasty oraz naniesieniu na nią warstwy specjalnego pudru. Tak wykonany manicure sprawia, że paznokcie są mocne i pięknie błyszczą. Pielęgnacyjna pasta, używana do tego rodzaju manicure zawiera szereg cennych, wartościowych dla paznokci substancji odżywczych. Znajdują się w niej witaminy A i E, H, prowitaminy z grupy B i keratyna. Preparat zawiera także krzemionkę z Morza Japońskiego oraz odżywczy pyłek pszczeli zawierające cystynę, czyli aminokwas niwelujący łamliwość paznokci. Dzięki tym składnikom, paznokcie po zabiegu są zdrowe i pięknie się prezentują. Manicure odżywia paznokcie i wzmacnia je. Puder, który wciera się pod koniec zabiegu utrwala efekty i zabezpiecza warstwę pasty polerskiej przed wytarciem.

Jak zrobić taki manicure?

Manicure japoński jest zabiegiem bardzo prostym do zrobienia. Możemy go wykonać w gabinecie kosmetycznym lub kupić zestaw do użytku domowego. Zabieg rozpoczynamy od opiłowania i lekkiego zmatowienia paznokci za pomocą pilniczka. Następnie nakładamy na płytkę paznokcia zieloną, odżywczą pastę, którą wcieramy za pomocą specjalnej, zielonej polerki ze skóry jelenia. Ważne jest, by pastę wcierać w paznokieć w jednym kierunku, dzięki temu możemy wykorzystać wszystkie jej możliwości. Pasta działa odrobinie ściernie, wygładzając powierzchnię paznokcia. Kiedy wetrzemy pastę w paznokcie i zaczynają pięknie lśnić, należy nałożyć na nie specjalny różowy puder. Puder wcieramy w płytkę za pomocą specjalnie do tego przeznaczonej różowej polerki. Cały zabieg trwa około pół godziny. W przypadku bardzo zniszczonych paznokci zabieg można wykonać nawet 2 razy w tygodniu. Jeśli nasze dłonie są mniej wymagające, wystarczy pielęgnacja japońska raz na dwa tygodnie.

Kto będzie zadowolony z manicure japoński?

Manicure japoński przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zadbać o swoje delikatne, kruche i rozdwajające się paznokcie. Uzyskany efekt jest tak delikatny, że nie rzuca się mocno w oczy. Zabieg manicure japońskiego idealnie sprawdzi się w okresach regeneracji paznokci – na przykład wiosną lub po przebytej chorobie. Ponadto, odżywcze pasty pomogą zregenerować płytki nadwyrężone inwazyjnymi metodami stylizacji paznokci, takimi jak na przykład manicure żelowy i akrylowy. Taka metoda pielęgnacji paznokci sprawdzi się również u osób, które nie mogą malować paznokci ze względu na wykonywaną pracę. Warto pamiętać, że manicure japoński jest bardzo odżywczym zabiegiem, którego efekty trzymają się długo i kumulują w miarę powtarzania zabiegów. Im częściej będziemy powtarzać zabieg, tym mocniejsze będą paznokcie. Jednakże, dopóki efekt utrzymuje się na paznokciach i mocno lśnią, nie można malować paznokci ani nakładać na nie lakierów hybrydowych. Lakier nie utrzyma się na tak mocno odżywionej i natłuszczonej płytce. Z takimi metodami stylizacji musimy poczekać, aż efekty manicure japońskiego zanikną (płytka przestanie błyszczeć) albo specjalnie zmatowić płytki paznokciowe przed malowaniem.

Podobne publikacje