Jak zaradzić bliznom po trądziku?

Wiele osób ma problemy z nierówną fakturą skóry, którą ciężko zatuszować makijażem. Jest to dolegliwość natury estetycznej, która niekorzystnie wpływa na ocenę własnej wartości i samopoczucie. Warto więc sprawdzić, jakie rozwiązania proponuje nowoczesna medycyna.

Laser frakcyjny CO2 – delikatny, ale skuteczny

Jedną z dostępnych opcji jest skorzystanie z zabiegu z użyciem energii laserowej. Laser frakcyjny CO2 (https://cmeik.pl/oferta/laser-frakcyjny-co2/) działa bardzo delikatnie, minimalizując podrażnienie skóry i odczucia bólowe pacjentki. Skóra poddana jego działaniu ulega mikrouszkodzeniom, które szybko się regenerują. Nowa tkanka jest gęściejsza i bogatsza w naturalny kolagen, dzięki czemu dany fragment naskórka zostaje odświeżony i wzmocniony. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest możliwość działania na niewielki obszar skóry, dzięki czemu kuracja może być przeprowadzona bardzo precyzyjnie. 

Blizny po trądziku, przebarwienia, drobne zmarszczki – to już nie problem

Laser frakcyjny CO2 może być wykorzystany w leczeniu wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Z największym powodzeniem używa się go do eliminowania nieestetycznych pozostałości trądziku, takich jak blizny i przebarwienia. Efekty są widoczne już po 2 tygodniach od wykonania zabiegu, jednak przy nasilonych zmianach konieczne będzie powtórzenie go, by uzyskać perfekcyjny efekt. Ze względu na działanie zagęszczające skórę laser może spłycać drobne zmarszczki, a niektóre klientki stosują go jako środek zapobiegawczy starzeniu się skóry.

Zabiegi laserem – cena, przeciwwskazania

Nie każdy niestety może być poddany terapii z użyciem tej technologii. Przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa skóry, lub zmiany przedrakowe, łuszczyca, cukrzyca, bielactwo oraz skłonność do opryszczki. Także kobiety ciężarne i karmiące piersią powinny się wstrzymać od zabiegu. Lekarz nie powinien wykonywać tego zabiegu również u osoby, która stosowała w danym obszarze skóry wypełniacze, bądź miała przeprowadzony niedawno zabieg chirurgiczny. Jeśli chodzi o cenę to zależy ona od lokalizacji gabinetu, doświadczenia lekarza oraz klasy użytego sprzętu, ciężko jest więc podać nawet ogólnikowe informacje.

CMEIK

Podobne publikacje