Efektowne zdobienia na manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy jest wyjątkowo efektowną i wdzięczną metodą stylizacji paznokci. Kiedy uznamy, że gładki, jednolity kolor jest zbyt zachowawczy, możemy pokusić się na zdobienia i dekoracje.

Delikatnie albo z blichtrem

Manicure hybrydowy jest wdzięcznym polem do zdobień, ponieważ jest znacznie trwalszy od klasycznego malowania paznokci i możemy się dużo dłużej cieszyć efektami. Możemy zdecydować się na delikatne malowanie w stylu ombre czy babyboomer albo zatopić w ostatniej warstwie topu intensywnie błyszczące cyrkonie i inne dekoracje. Idealnie do zatapiania w warstwie topu nadaje się drobny dekoracyjny bulion, czyli maleńkie błyszczące koraliki. Popularnym zdobieniem są także metaliczne tasiemki przyklejane do paznokci i zatapiane w topie. Istnieją dwie techniki nakładania tego typu ozdób. Niektóre stylistki nakładają je na ostatnią warstwę koloru i utrwalają zalewając topem. Inne – przyklejają ozdoby na utwardzony już top używając kleju do tipsów. Same musimy zdecydować, która metoda jest dla nas wygodniejsza i daje lepszy efekt.
W utwardzony top, na którym znajduje się jeszcze lepka warstwa dyspersyjna, możemy wetrzeć pyłek do stylizacji. Ozdobne pyłki, takie jak efekt syrenki, efekt holo czy lustrzany wciera się w warstwę dyspersyjną aż do uzyskania jednolitej powłoki i zabezpiecza nową warstwą topu. Wybór zdobień to tak naprawdę kwestia gustu, ale możliwości, jakie dają nam hybrydy jest mnóstwo.

Paznokcie jak obraz

Manicure hybrydowy to także idealna technika do zdobień wykonywanych pędzelkiem. Dzięki temu, że hybryda nie wysycha na powietrzu jak tradycyjny lakier, mamy możliwość tworzenia na paznokciach prawdziwych dzieł sztuki. Przed utwardzeniem malowidło można także do woli korygować i zmieniać, bez ryzyka uszkodzenia całego manicure. Do malowania po paznokciach używamy małych pędzelków i sond. Pędzelki do zdobień można kupić w sklepie z artykułami do stylizacji paznokci, ale nie ma przeszkód, aby użyć zwykłego małego, syntetycznego pędzelka dla artystów. Jeśli nie mamy zdolności plastycznych lub nie czujemy się na siłach malować samodzielnie obrazków na paznokciach, możemy użyć wodnych naklejek do paznokci lub ozdobić paznokcie metodą stemplowania. Przy tych dwóch rodzajach zdobień należy pamiętać, żeby nakładać je na już utwardzony, odtłuszczony top i po wyschnięciu zabezpieczyć jego kolejną warstwą. Warto wiedzieć, że do stemplowania można używać zwykłych, schnących na powietrzu lakierów do paznokci, najlepiej tych przeznaczonych specjalnie do stemplowania.

Na co warto uważać?

Kładąc zdobienia na lakiery hybrydowy, pamiętajmy o ich dokładnym przyklejeniu. Hybrydy źle znoszą wszelkie poprawki, wiec jeśli cyrkonia zostanie źle wklejona i odpadnie, zostanie nam po niej nieestetyczny krater. Tak samo metaliczne tasiemki i metaliczne, trójwymiarowe naklejki mają tendencję do zadzierania się, zaczepiania i odpadania. Decydując się na ten rodzaj ozdób, musimy brać to pod uwagę i szczególnie starannie przyklejać ozdoby do paznokci a potem szczególnie na nie uważać. Decydując się na zdobienia z kolorowych pyłków, weźmy pod uwagę, że po nałożeniu brudzą one pędzelek topu. Jeśli lubimy tego typu ozdoby, warto rozważyć posiadanie osobnego topu do pokrywania pyłków, brokatu i innych brudzących zdobień. Zaoszczędzi nam to niespodzianek podczas malowania paznokci na jednolity kolor. Nakładając wodne naklejki należy bardzo dokładnie je wysuszyć. Jeśli zostanie na nic odrobina wody, to po pokryciu topem i utwardzeniu w lampie utworzy ona nieestetyczne bąbelki na powierzchni paznokcia.

Podobne publikacje