Depilacja laserowa

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. W dobie internetu, gdzie codziennie widzimy piękne twarze i ciała modelek, wygląd zewnętrzny odgrywa ogromną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Nadal jednak pojawia się wiele pytań odnośnie przebiegu samego zabiegu oraz ewentualnych przeciwwskazań. Wiele kobiet obawia się bolesnych doświadczeń oraz powikłań pozabiegowych. Czy słusznie? Na czym dokładnie polega depilacja laserowa?

Popularne metody depilacji

Domowe zabiegi usuwające zbędne owłosienie polegają najczęściej na użyciu chemicznych kremów do depilacji bądź po prostu użycia maszynki, która bardzo często powoduje różnego rodzaju podrażnienia. Inną metodą zapewniającą gładką skórę na kilka tygodni jest woskowa depilacja, która wykonana samodzielnie w domu może być bolesna, dlatego wiele kobiet decyduje się na wykonanie jej u kosmetyczki. W momencie jednak kiedy interesują nas efekty depilacji na stałe, konieczna może okazać się depilacja laserowa.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa to nic innego jak działanie wiązki lasera (https://drparadowska.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-laser-diodowy-palomar-vectus/) na pojedyncze włosy na skórze. W trakcie zabiegu melanina zawarta we włosach zostaje pochłonięta przez światło lasera, w wyniku czego destrukcji ulegają cebulki. W związku z tym, ze włosy nie rosną jednakowo w tym samym czasie, zabieg nie należy do jednorazowych, aby usunąć włosy o różnych fazach wzrostu, należy go regularnie powtarzać. Częstotliwość wykonywania zabiegów jest kwestią indywidualną, ale najczęściej odbywa się to co miesiąc przez pierwsze pół roku. Dzięki zastosowaniu chłodzącej nakładki na głowicę lasera sam zabieg nie jest bolesny.

Zalecenia po zabiegu oraz przeciwwskazania

Depilacja laserowa nie szkodzi strukturom skóry, jednak po każdym zabiegu może pojawić się podrażnienie i lekkie zaczerwienienia skóry. W niektórych przypadkach może wystąpić również obrzęk okołomieszkowy. Po wykonaniu zabiegu nie należy brać gorących kąpieli ani korzystać z basenu oraz sauny. Do trzech tygodni istnieje bezwzględny zakaz opalania oraz zakaz używania balsamów brązujących i samoopalaczy. Należy unikać również kosmetyków z obecnością alkoholu, który dodatkowo może podrażnić skórę, oraz na jakiś czas zrezygnować z peelingów i innych zabiegów złuszczających skórę. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być ciąża oraz zażywanie leków antydepresyjnych, oraz antybiotyków stosowanych w leczeniu trądziku. Przebyte nowotwory również mogą być przeciwwskazaniem, dlatego każdą wizytę u kosmetyczki należy poprzedzić konsultacją lekarską.

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/

Podobne publikacje