Co zrobić, żeby lakier na paznokciach trzymał się dłużej?

Kiedy pomalujemy paznokcie, chcemy długo cieszyć się uzyskanym efektem. Na szczęście istnieją proste sposoby, by cieszyć się pięknymi dłońmi przez dłuższy czas.

Utrwal kolor

Aby kolor paznokci utrzymywał się długo w nienagannym stanie, najważniejsza jest technika nakładania lakieru na paznokcie. Nie warto się śpieszyć przy malowaniu – manicure będzie trwały tylko, jeśli poświęcimy mu odpowiednią ilość czasu i uwagi. Przed malowaniem warto odpowiednio przygotować paznokcie. Po nadaniu im odpowiedniego kształtu za pomocą pilniczka i starannym usunięciu skórek w koło paznokci, płytki należy odtłuścić, na przykład spirytusem salicylowym lub specjalnym cleanerem do manicure. Pod kolorowy lakier do paznokci można nałożyć bazę. Nie jest to koniecznie, ale odpowiednio dobrana baza połączy kolorowy lakier z płytką paznokcia i nada mu odpowiednią trwałość.

Do malowania paznokci najlepiej używać świeżego, nie zgęstniałego lakieru, który da się nałożyć na paznokcie cienkimi warstwami. Każda warstwa musi bardzo dobrze wyschnąć zanim nałożymy kolejną. Dzięki temu nie tylko przedłużymy trwałość manicure, ale także uzyskamy najlepszy efekt estetyczny. Czasem wystarczy 5 minut na warstwę, a czasem trzeba poczekać odrobinę dłużej. Do malowania warto używać dobrej jakości lakierów. Nie muszą to być produkty z górnej półki cenowej, ale lepiej unikać najtańszych kosmetyków z bazaru, by uniknąć rozczarowania po malowaniu. Po wyschnięciu koloru, możemy nałożyć specjalny top. Taka warstwa utwardzi i utrwali lakier, przedłużając jego trwałość.

Dbaj o swoje dłonie

Aby przedłużyć trwałość lakieru na paznokciach, należy się z nim odpowiednio obchodzić. Przede wszystkim warto pamiętać, że po malowaniu powłoka utwardza się na paznokciach nawet 12 godzin. W tym czasie należy szczególnie uważać na dłonie. Nie powinniśmy ich moczyć, korzystać w tym czasie z sauny czy chodzić na basen. Mając pomalowane paznokcie, warto używać do prac domowych gumowych rękawiczek. Zabezpieczą one lakier do paznokci przed kontaktem z wodą i detergentami, przez co opóźnią jego pękanie i odpryskiwanie. Pomalowane paznokcie chronimy też przed nożami, tarką i uszkodzeniami, które mogą powstać na przykład w wyniku otwierania puszek lub odkręcania śrubek palcami.
Pamiętajmy, że lakier do paznokci nie chce się trzymać na słabych rozdwajających się paznokciach. Dlatego bardzo ważna jest regularna pielęgnacja i dbanie o dobrą kondycję paznokci. Aby były zdrowe i mocne, należy pilnować zdrowej, zbilansowanej diety oraz dostarczać organizmowi wszystkich składników mineralnych. Dłonie warto regularnie kremować odżywczymi preparatami a co jakiś czas dając paznokciom odpocząć od lakieru. Na kondycję paznokci dobrze też wpływają regularne zabiegi manicure japońskiego.

Jeśli chcemy czegoś więcej…

Mimo wszelkich zabiegów przedłużających jego trwałość, lakier do paznokci rzadko kiedy trzyma się na dłoniach dłużej niż 5 dni. Niektóre kobiety mają wymagającą płytkę i lakier do paznokci trzyma się u nich tylko dzień lub dwa. Jeśli chcemy dłuższych, trwałych efektów, warto rozważyć inne metody stylizacji paznokci. Salony kosmetyczne oferują zabiegi manicure żelowego i akrylowego, które trzymają się na paznokciach nawet miesiąc. Takie metody manicure są jednak dość inwazyjne i nie pozostają bez wpływu na paznokcie. Dobrym rozwiązaniem, które można stosować także okazjonalnie jest manicure hybrydowy. Tego rodzaju lakier przypomina w użyciu ten zwykły, ale poprzez utwardzanie w lampie UV pokryte nim paznokcie są od razu wysuszone a lakier trzyma się bez ubytków nawet dwa tygodnie. Manicure hybrydowy możemy zrobić w salonie kosmetycznym lub w domu, po skompletowaniu potrzebnego sprzętu.

Podobne publikacje